🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Nairi Checkered Washable Jute Rug
| Collection: | Nairi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Brown, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Jute |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1.18" |
Select Title
From $89.00
Nairi Checkered Washable Jute Rug—
$89.00
More Images










Nairi Checkered Washable Jute Rug
| Collection: | Nairi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Brown, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Jute |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1.18" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nairi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Brown, Black |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Jute |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1.18" |























