🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mudgee Area Rug
| About: | Add elegance to your home with Mudgee traditional rug. Featuring charcoal, cream, tan, light slate, and peach tones, this machine-woven rug from Turkey is crafted from 100% polypropylene with a medium pile, offering both style and comfort. |
|---|---|
| Collection: | Mudgee |
| Colors: | Charcoal, Cream, Tan, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Mudgee Area Rug—
$69.00
$20.70More Images










Mudgee Area Rug
| About: | Add elegance to your home with Mudgee traditional rug. Featuring charcoal, cream, tan, light slate, and peach tones, this machine-woven rug from Turkey is crafted from 100% polypropylene with a medium pile, offering both style and comfort. |
|---|---|
| Collection: | Mudgee |
| Colors: | Charcoal, Cream, Tan, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add elegance to your home with Mudgee traditional rug. Featuring charcoal, cream, tan, light slate, and peach tones, this machine-woven rug from Turkey is crafted from 100% polypropylene with a medium pile, offering both style and comfort. |
|---|---|
| Collection: | Mudgee |
| Colors: | Charcoal, Cream, Tan, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |























