🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Moya Cream Rich Textured Traditional Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Ocean with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Moya |
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Olive, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $79.00
Moya Cream Rich Textured Traditional Rug—
$79.00
More Images










Moya Cream Rich Textured Traditional Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Ocean with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Moya |
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Olive, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Ocean with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Moya |
| Colors: | Tan, Sage, Mustard, Olive, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























