
Moelfre Neutral Damask Area Rug
| Collection: | Moelfre |
|---|---|
| Colors: | Black, Gray, Gold, Medium Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Original: $49.00
-70%$49.00
$14.70More Images






Moelfre Neutral Damask Area Rug
| Collection: | Moelfre |
|---|---|
| Colors: | Black, Gray, Gold, Medium Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Moelfre |
|---|---|
| Colors: | Black, Gray, Gold, Medium Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























