🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mirabel Denim Blue Traditional Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Cooranbong |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $79.00
Mirabel Denim Blue Traditional Rug—
$79.00
More Images





















Mirabel Denim Blue Traditional Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Cooranbong |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Cooranbong |
| Colors: | Denim, Cream, Mustard, Navy, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























