🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mimi Cream 3D Washable Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mimi |
| Colors: | Ivory, Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Mimi Cream 3D Washable Rug—
$69.00
$20.70More Images











Mimi Cream 3D Washable Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mimi |
| Colors: | Ivory, Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mimi |
| Colors: | Ivory, Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























