
Meta Area Rug - Clearance
| Collection: | Meta |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
Original: $39.00
-70%$39.00
$11.70More Images









Meta Area Rug - Clearance
| Collection: | Meta |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Meta |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |























