🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mercersburg Carpet - Clearance
| Collection: | Mercersburg |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Mustard, Burnt Orange, Black, Beige, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 85% Viscose, 15% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 1.3" |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Mercersburg Carpet - Clearance—
$99.00
$29.70More Images





Mercersburg Carpet - Clearance
| Collection: | Mercersburg |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Mustard, Burnt Orange, Black, Beige, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 85% Viscose, 15% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 1.3" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Mercersburg |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Mustard, Burnt Orange, Black, Beige, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 85% Viscose, 15% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Fringe Length: | 1.3" |























