🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Maysville Wool & Faux Silk Rug
| Collection: | Maysville |
|---|---|
| Colors: | Medium Brown, Sky Blue, Light Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $35.70
Original: $119.00
-70%Maysville Wool & Faux Silk Rug—
$119.00
$35.70More Images




Maysville Wool & Faux Silk Rug
| Collection: | Maysville |
|---|---|
| Colors: | Medium Brown, Sky Blue, Light Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Maysville |
|---|---|
| Colors: | Medium Brown, Sky Blue, Light Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























