
Matty Washable Area Rug
| Collection: | Matty |
|---|---|
| Colors: | Denim, Cream, Dark Red, Beige, Navy, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Original: $59.00
-70%$59.00
$17.70More Images








Matty Washable Area Rug
| Collection: | Matty |
|---|---|
| Colors: | Denim, Cream, Dark Red, Beige, Navy, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Matty |
|---|---|
| Colors: | Denim, Cream, Dark Red, Beige, Navy, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























