🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Matozinhos Dark Brown Floor Lamp
| Collection: | Matozinhos |
|---|---|
| Colors: | Clear, Peach, Dark Red, Translucent, Dark Brown, Metallic - Bronze, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Resin, Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Cambodia |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 150W |
$71.70
Original: $239.00
-70%Matozinhos Dark Brown Floor Lamp—
$239.00
$71.70More Images




Matozinhos Dark Brown Floor Lamp
| Collection: | Matozinhos |
|---|---|
| Colors: | Clear, Peach, Dark Red, Translucent, Dark Brown, Metallic - Bronze, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Resin, Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Cambodia |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 150W |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Matozinhos |
|---|---|
| Colors: | Clear, Peach, Dark Red, Translucent, Dark Brown, Metallic - Bronze, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Resin, Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Cambodia |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 150W |























