🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Matan Area Rug
| Collection: | Matan |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Cream, Light Brown, Medium Green, Charcoal, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.36" |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Matan Area Rug—
$109.00
$32.70More Images



Matan Area Rug
| Collection: | Matan |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Cream, Light Brown, Medium Green, Charcoal, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.36" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Matan |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Cream, Light Brown, Medium Green, Charcoal, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.36" |























