🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Marli Area Rug
| Collection: | Marli |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Mustard, Light Gray, Light Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.34" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Marli Area Rug—
$69.00
$20.70More Images






Marli Area Rug
| Collection: | Marli |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Mustard, Light Gray, Light Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.34" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Marli |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Mustard, Light Gray, Light Brown, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.34" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |























