🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mariba Ivory Wool Area Rug
| Collection: | Mariba |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $99.00
Mariba Ivory Wool Area Rug—
$99.00
More Images








Mariba Ivory Wool Area Rug
| Collection: | Mariba |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Mariba |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























