🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Marden Textured Luxe Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Marden |
| Colors: | Cream, Denim, Charcoal, Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Marden Textured Luxe Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images













Marden Textured Luxe Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Marden |
| Colors: | Cream, Denim, Charcoal, Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Natural with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Marden |
| Colors: | Cream, Denim, Charcoal, Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























