🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Marash KMRSH-4611 Area Rug - Clearance
| About: | This stylish rug features a modern farmhouse-inspired design with minimalist borders in a variety of different patterns. The beige and gray tones are sure to complement any color palette, and the Moroccan-inspired design is perfect for creating an inviting and welcoming space. This rug is sure to make a statement in your living room or bedroom. |
|---|---|
| Collection: | MARASH |
| Colors: | Gray, Ivory, Light Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary,Geometric,Farmhouse |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Marash KMRSH-4611 Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images






Marash KMRSH-4611 Area Rug - Clearance
| About: | This stylish rug features a modern farmhouse-inspired design with minimalist borders in a variety of different patterns. The beige and gray tones are sure to complement any color palette, and the Moroccan-inspired design is perfect for creating an inviting and welcoming space. This rug is sure to make a statement in your living room or bedroom. |
|---|---|
| Collection: | MARASH |
| Colors: | Gray, Ivory, Light Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary,Geometric,Farmhouse |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This stylish rug features a modern farmhouse-inspired design with minimalist borders in a variety of different patterns. The beige and gray tones are sure to complement any color palette, and the Moroccan-inspired design is perfect for creating an inviting and welcoming space. This rug is sure to make a statement in your living room or bedroom. |
|---|---|
| Collection: | MARASH |
| Colors: | Gray, Ivory, Light Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary,Geometric,Farmhouse |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.32" |























