🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Mandurah Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mandurah |
| Colors: | Cream, Charcoal, Gray, Tan, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Mandurah Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images








Mandurah Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mandurah |
| Colors: | Cream, Charcoal, Gray, Tan, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Mandurah |
| Colors: | Cream, Charcoal, Gray, Tan, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























