🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Manawan Area Rug
| Collection: | Manawan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Denim, Olive, Charcoal, Rust, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $69.00
Manawan Area Rug—
$69.00
More Images













Manawan Area Rug
| Collection: | Manawan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Denim, Olive, Charcoal, Rust, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Manawan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Denim, Olive, Charcoal, Rust, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |























