🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Madden Premium Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White, Iris with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Madden |
| Colors: | Charcoal, Black, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Madden Premium Rug - Clearance—
$69.00
$20.70More Images











Madden Premium Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White, Iris with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Madden |
| Colors: | Charcoal, Black, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White, Iris with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Madden |
| Colors: | Charcoal, Black, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























