🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Lockbourne Leopard Print Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green, Sunflower with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lockbourne |
| Colors: | Dark Red, Teal |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Lockbourne Leopard Print Area Rug—
$109.00
$32.70More Images



















Lockbourne Leopard Print Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green, Sunflower with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lockbourne |
| Colors: | Dark Red, Teal |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green, Sunflower with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lockbourne |
| Colors: | Dark Red, Teal |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























