🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Licha Jute Rug
| Collection: | Licha |
|---|---|
| Colors: | Burnt Sienna, Chestnut, Charcoal, Sandstone |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 2" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Licha Jute Rug—
$79.00
$23.70More Images





Licha Jute Rug
| Collection: | Licha |
|---|---|
| Colors: | Burnt Sienna, Chestnut, Charcoal, Sandstone |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Licha |
|---|---|
| Colors: | Burnt Sienna, Chestnut, Charcoal, Sandstone |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 2" |























