🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kyung Cream Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Fern with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kyung |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Kyung Cream Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images





Kyung Cream Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Fern with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kyung |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Fern with tribal pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kyung |
| Colors: | Cream, Black |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























