🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kuron Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Saffron with geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kuron |
| Colors: | Off White, Gray, Charcoal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $50.70
Original: $169.00
-70%Kuron Area Rug—
$169.00
$50.70More Images








Kuron Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Saffron with geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kuron |
| Colors: | Off White, Gray, Charcoal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Saffron with geometric pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kuron |
| Colors: | Off White, Gray, Charcoal |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























