🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kurnell Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple, Cinnamon with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kurnell |
| Colors: | Aqua, Yellow, Teal, Blue, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $50.70
Original: $169.00
-70%Kurnell Area Rug—
$169.00
$50.70More Images







Kurnell Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple, Cinnamon with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kurnell |
| Colors: | Aqua, Yellow, Teal, Blue, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple, Cinnamon with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Kurnell |
| Colors: | Aqua, Yellow, Teal, Blue, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























