🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kinmundy Tufted Maroc Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Yellow with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kinmundy |
| Colors: | Gray, Ivory, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Kinmundy Tufted Maroc Wool Rug—
$99.00
$29.70More Images
















Kinmundy Tufted Maroc Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Yellow with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kinmundy |
| Colors: | Gray, Ivory, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Yellow with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Kinmundy |
| Colors: | Gray, Ivory, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























