
Kern Area Rug - Clearance
| Collection: | Kern |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Light Blue, Blue, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Original: $119.00
-70%$119.00
$35.70More Images









Kern Area Rug - Clearance
| Collection: | Kern |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Light Blue, Blue, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kern |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Light Blue, Blue, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |























