🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Keesa Checkered Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with checkered pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keesa |
| Colors: | Off White, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Keesa Checkered Area Rug—
$79.00
$23.70More Images























Keesa Checkered Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with checkered pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keesa |
| Colors: | Off White, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with checkered pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keesa |
| Colors: | Off White, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























