🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kassa Cream Hand Woven Area Rug
| Collection: | Kassa |
|---|---|
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Kassa Cream Hand Woven Area Rug—
$89.00
$26.70More Images






Kassa Cream Hand Woven Area Rug
| Collection: | Kassa |
|---|---|
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kassa |
|---|---|
| Colors: | Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Wool, 50% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























