🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Karalee Handmade Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Karalee |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Dusty Pink, Yellow, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Karalee Handmade Wool Area Rug - Clearance—
$99.00
$29.70More Images








Karalee Handmade Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Karalee |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Dusty Pink, Yellow, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Karalee |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Dusty Pink, Yellow, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |























