🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kanwal Area Rug
| Collection: | Kanwal |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Beige, Gray, Medium Brown, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Kanwal Area Rug—
$59.00
$17.70More Images






Kanwal Area Rug
| Collection: | Kanwal |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Beige, Gray, Medium Brown, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kanwal |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Beige, Gray, Medium Brown, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |























