
Kangundo Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Kangundo |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Cream, Denim, Red, Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $49.00
-70%$49.00
$14.70More Images










Kangundo Washable Area Rug - Clearance
| Collection: | Kangundo |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Cream, Denim, Red, Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kangundo |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Cream, Denim, Red, Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Rubber |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























