
Kaili Area Rug
| Collection: | Kaili |
|---|---|
| Colors: | Blue, Olive, Beige, Dusty Coral |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Original: $49.00
-70%$49.00
$14.70More Images






Kaili Area Rug
| Collection: | Kaili |
|---|---|
| Colors: | Blue, Olive, Beige, Dusty Coral |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.59" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kaili |
|---|---|
| Colors: | Blue, Olive, Beige, Dusty Coral |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.59" |























