🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Kahraman Black & White Washable Rug
| About: | The durability and washability of the Kahramankazan Washable Area Rug is the perfect detail for pets in your home. This rug with a white floral pattern can steal your heart. |
|---|---|
| Collection: | Kahramankazan |
| Colors: | Black, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Kahraman Black & White Washable Rug—
$69.00
$20.70More Images


















Kahraman Black & White Washable Rug
| About: | The durability and washability of the Kahramankazan Washable Area Rug is the perfect detail for pets in your home. This rug with a white floral pattern can steal your heart. |
|---|---|
| Collection: | Kahramankazan |
| Colors: | Black, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | The durability and washability of the Kahramankazan Washable Area Rug is the perfect detail for pets in your home. This rug with a white floral pattern can steal your heart. |
|---|---|
| Collection: | Kahramankazan |
| Colors: | Black, Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |























