
Kaede Area Rug
| Collection: | Kaede |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Cream, Dark Red, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Original: $39.00
-70%$39.00
$11.70More Images




Kaede Area Rug
| Collection: | Kaede |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Cream, Dark Red, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Kaede |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Cream, Dark Red, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |























