🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Jolo Statement Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Jolo |
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.68" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.77" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $49.00
Jolo Statement Rug - Clearance—
$49.00
More Images







Jolo Statement Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Jolo |
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.68" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.77" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Jolo |
| Colors: | Charcoal, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.68" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.77" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























