
Isamu Area Rug
| Collection: | Isamu |
|---|---|
| Colors: | Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $89.00
-70%$89.00
$26.70More Images







Isamu Area Rug
| Collection: | Isamu |
|---|---|
| Colors: | Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Isamu |
|---|---|
| Colors: | Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























