🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Irricana Luxe Area Rug - 9x13 Clearance
| Collection: | Irricana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Blue, Burnt Orange, Dark Red, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Irricana Luxe Area Rug - 9x13 Clearance—
$49.00
$14.70More Images






Irricana Luxe Area Rug - 9x13 Clearance
| Collection: | Irricana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Blue, Burnt Orange, Dark Red, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Irricana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Black, Blue, Burnt Orange, Dark Red, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.6" |























