🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Irirum Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Irirum |
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $39.00
Irirum Area Rug - Clearance—
$39.00
More Images





Irirum Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Irirum |
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Irirum |
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























