🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Inkom Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Inkom |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Inkom Area Rug—
$69.00
$20.70More Images





















Inkom Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Inkom |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with oriental pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Inkom |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























