🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Imani Off White Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Imani |
| Colors: | Beige, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Imani Off White Area Rug - Clearance—
$99.00
$29.70More Images





Imani Off White Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Imani |
| Colors: | Beige, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Imani |
| Colors: | Beige, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























