🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Ilfeld Athena Beige Floral Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Barnesville |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Ilfeld Athena Beige Floral Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images















Ilfeld Athena Beige Floral Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Barnesville |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Barnesville |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























