🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Ibstock Area Rug - Promo
| Collection: | Ibstock |
|---|---|
| Colors: | Denim, Mustard, Olive, Sage, Charcoal, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Ibstock Area Rug - Promo—
$49.00
$14.70More Images













Ibstock Area Rug - Promo
| Collection: | Ibstock |
|---|---|
| Colors: | Denim, Mustard, Olive, Sage, Charcoal, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Ibstock |
|---|---|
| Colors: | Denim, Mustard, Olive, Sage, Charcoal, Rust |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester, 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |























