🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Ianto Gray Marble Washable Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Recycled Material using machine woven construction available in Iris with marble pattern, contemporary style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ianto |
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Ianto Gray Marble Washable Area Rug—
$69.00
$20.70More Images





Ianto Gray Marble Washable Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Recycled Material using machine woven construction available in Iris with marble pattern, contemporary style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ianto |
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Recycled Material using machine woven construction available in Iris with marble pattern, contemporary style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ianto |
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























