🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hulme Gray Marble Luxe Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hulme |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Hulme Gray Marble Luxe Rug—
$69.00
$20.70More Images







Hulme Gray Marble Luxe Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hulme |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Hulme |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























