🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Howth Area Rug
| Collection: | Howth |
|---|---|
| Colors: | Gray, Beige, Medium Gray, Medium Brown, Black, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.25" |
| Fringe Length: | 3.54" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Howth Area Rug—
$59.00
$17.70More Images

















Howth Area Rug
| Collection: | Howth |
|---|---|
| Colors: | Gray, Beige, Medium Gray, Medium Brown, Black, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.25" |
| Fringe Length: | 3.54" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Howth |
|---|---|
| Colors: | Gray, Beige, Medium Gray, Medium Brown, Black, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.25" |
| Fringe Length: | 3.54" |























