🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hinkle Teal Premium Wool Carpet - Clearance
| Collection: | Hinkle |
|---|---|
| Colors: | Teal, Light Brown, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.45" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 2" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Hinkle Teal Premium Wool Carpet - Clearance—
$69.00
$20.70More Images



Hinkle Teal Premium Wool Carpet - Clearance
| Collection: | Hinkle |
|---|---|
| Colors: | Teal, Light Brown, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.45" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hinkle |
|---|---|
| Colors: | Teal, Light Brown, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.45" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 2" |























