🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Higden Abstract Denim Blue Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Higden |
| Colors: | Charcoal, Denim, Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Higden Abstract Denim Blue Rug—
$69.00
$20.70More Images








Higden Abstract Denim Blue Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Higden |
| Colors: | Charcoal, Denim, Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Higden |
| Colors: | Charcoal, Denim, Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























