🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Helmi Area Rug
| Collection: | Helmi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Recycled Fabric, 40% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Helmi Area Rug—
$49.00
$14.70More Images







Helmi Area Rug
| Collection: | Helmi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Recycled Fabric, 40% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Helmi |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Purple, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Recycled Fabric, 40% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























