🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Heaters Black Floral Wool Carpet
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Heaters |
| Colors: | Black, Burgundy, Sage, Peach, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Heaters Black Floral Wool Carpet—
$109.00
$32.70More Images

















Heaters Black Floral Wool Carpet
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Heaters |
| Colors: | Black, Burgundy, Sage, Peach, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Black White with transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Heaters |
| Colors: | Black, Burgundy, Sage, Peach, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























