🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Hauterive Area Rug - Clearance
| Collection: | Hauterive |
|---|---|
| Colors: | Sage, Teal, Charcoal, Olive, Peach, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Hauterive Area Rug - Clearance—
$99.00
$29.70More Images








Hauterive Area Rug - Clearance
| Collection: | Hauterive |
|---|---|
| Colors: | Sage, Teal, Charcoal, Olive, Peach, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hauterive |
|---|---|
| Colors: | Sage, Teal, Charcoal, Olive, Peach, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 1" |























